Studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy

4 lutego 2024

Studniówka to inaczej przedmaturalny bal, który odbywa się sto dni przed egzaminem. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział 2 lutego 2024r. w łobżenickiej restauracji „Podkowa”.

Maturzystów i zaproszonych gości bardzo serdecznie przywitała Pani Mariola Nosek – Dyrektor szkoły. Przypomniała tradycję dotyczącą organizowania studniówek. Zwróciła także uwagę na to, że nauka jest bardzo ważna, ale istotne są także inne zdarzenia w życiu człowieka, czego przykładem jest maturalny bal. Dodała, że czas szybko przemija, warto więc korzystać
z każdej chwili życia, co przywodziło na myśl słowa Horacego: „Carpe diem”. Życzyła wszystkim, a przede wszystkim maturzystom, udanej zabawy i tego, by w ten wieczór zapomnieli o czekających ich egzaminach.

Głos zabrał także Przewodniczący Rady Rodziców, który podziękował Pani Dyrektor, a także Pani Kindze Madeckiej (wychowawczyni klasy IVa LO)
i wszystkim nauczycielom za pracę nad kształtowaniem umysłów młodych ludzi,
za trud związany z przygotowaniami do egzaminu maturalnego i serdeczną troskę o uczniów łobżenickiego LO. Natomiast maturzystom życzył osiągnięcia wielu sukcesów, a przede wszystkim zdania egzaminu i zrealizowania własnych życiowych planów.

Zofia Lewczan, w imieniu koleżanek i kolegów z klasy IVa, podziękowała nauczycielom nie tylko za cenne lekcje, ale także za uśmiech, jakim byli obdarowywani przez pedagogów przez lata nauki. Szczególne słowa wdzięczności okazała wychowawczyni. Podziękowała także rodzicom oraz tym, którzy stanęli na drodze życia obecnych tu młodych ludzi. Na koniec przypomniała, że podczas studniówki warto zapomnieć o majowym egzaminie
i wspólnie się dobrze bawić.

Maturzyści LO pozostali wierni tradycji i przepięknie zatańczyli poloneza. Następnie wypili symboliczną lampkę szampana za zdany egzamin
i powodzenie w życiu. W przepięknych kreacjach, do których podczas uroczystości wychowawczyni przypięła symboliczną koniczynkę, bawiono się wyśmienicie. Huczna zabawa – w myśl słów Jana Kochanowskiego – „Miło szaleć, kiedy czas po temu” – trwała do późnych godzin nocnych.

Drodzy Maturzyści, dziękujemy, że mogliśmy wspólnie z Wami spędzić wspaniałe chwile. Nigdy ich nie zapomnimy. Tymczasem – połamania piór na egzaminie!

Zdjęcia: Sz. Chwaliszewski