Wycieczka do Górki Klasztornej

3 listopada 2017

Dnia 3 listopada br. uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej Specjalnej w Łobżenicy udali się na historyczno – przyrodniczą wycieczkę do Górki Klasztornej.

Pierwszym miejscem, do którego dotarliśmy był ogród klasztorny, a w nim miejsce pamięci ofiar zbrodni hitlerowskiej dokonanej w dniach 22 – 23 XI. 1939 r. Uczniowie poznali tragiczną historię z czasów II wojny światowej, zapalili znicz, w ciszy i skupieniu oddali cześć pomordowanym w obozie w Górce Klasztornej. Z zainteresowaniem również odczytali słowa umieszczone w kaplicy poświęconej pamięci żołnierzom Armii Krajowej.

Kolejnym etapem wycieczki był jesienny spacer alejkami Gaju Góreckiego wśród kasztanowców, jesionów, grabów, lip. Uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie, odnaleźli chronione, będące pomnikami przyrody, dęby, których wiek szacowany jest na 400-700 lat. Przekonali się (w pojedynkę i w zespole), jakie to ogromne drzewa , gdy próbowali objąć ich pień.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem tego wyjątkowego miejsca, jakim jest Górka Klasztorna. Planują tu jeszcze powrócić i dokładniej je poznać.

Lucyna Góra – Mrotek