Wolontariat w maju

23 maja 2018

Wiosenny miesiąc był bardzo obfity w naszą pomoc innym osobom. Już w kwietniu chętni uczniowie wykonywali kartki urodzinowe dla chorej na białaczkę Zosi, która 7 maja obchodziła swoje urodzinki. W akcję zaangażowali się najbardziej uczniowie klas szkoły specjalnej, którzy wraz z p. M. Mitek wykonali przepiękne kartki. Dziewczynka bardzo się ucieszyła na ich widok, a jej mama z całego serca dziękowała za radość sprawioną córce.

Kolejnym miejscem, gdzie mogliśmy okazać naszą pomoc, był festyn „Gramy dla Ksawerego”. Nasze wolontariuszki z klasy II d – Róża Kaczmarek oraz Weronika Ziarnik pomagały w punkcie animacyjnym. Z naszego namiotu wychodziły piękne kotki, serduszka namalowane na buziach czy kwiatki na rękach. Każde dziecko mogło sobie wybrać wzór, który nasze wolontariuszki przeniosły na twarz malucha. Na naszym stoliku stała puszka i każdy mógł wrzucić kilka pieniążków za wykonane dzieło. W ten sposób i my pomogliśmy uzbierać potrzebną kwotę na turnusy rehabilitacyjne dla Ksawerego.

Następne nasze działania polegały na pomocy w biegu im. Alojzego Graja. W działania po raz kolejny zaangażowały się uczennice z klasy II d – Martyna Muszyńska i Róża Kaczmarek. Do ich zadań należało dystrybucja wody uczestnikom biegu, wręczanie medali i ogólna pomoc przy organizacji spotkania. Każdy z uczestników otrzymał po dotarciu na metę kubek z zimną wodą oraz nasze koleżanki z gimnazjum uhonorowały biegaczy nakładając im medal na szyję.

Ostatnią akcją, która prowadziliśmy w maju była pomoc w Festiwalu Osób Niepełnosprawnych „Spotkanie u Matki” w Górce Klasztornej. Nasi absolwenci:  Agnieszka Posieczek, Magdalena Korpal, Wiktoria Werner, Anna Kozłowska, Dominik Cybulski, Anita Janowiak, wykonali bardzo dobrą pracę pomagając przy prawidłowym przebiegu spotkania. Nasze zadania polegały na rejestracji uczestników, sprawdzeniu ilości osób na posiłki, zebraniu opłat, pomocy występującym oraz sprawnym wydaniu posiłku, co przy 300 osobach było nie lada zadaniem. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością – do samego końca pełnili swój dyżur, za co serdecznie im dziękujemy.
W czerwcu czekają na nas kolejne działania. Ale to dla nas ogromna radość, bo bardzo lubimy pomagać!