Wizyta uczniów licealistów mundurowych w „Gościnie u Przyjaciół” w Pile

28 grudnia 2016

Dnia 14.12.2016r., w ramach wyjazdu edukacyjnego, uczniowie – kadeci grupy wojskowej z klasy IIa uczestniczyli w zajęciach wyjazdowych ze szkolenia strzeleckiego (sportowego) na strzelnicy sportowej Strzeleckiego Klubu Sportowego „Inter-Continental” I LO w Pile. Klub ten jest niewątpliwie Liderem Wielkopolskiego Strzelectwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

W ramach rozpoczętej współpracy z Klubem Rekordzistów i Mistrzów Polski, Medalistów Mistrzostw Europy i Polski uczniowie w mundurach mieli okazję po raz pierwszy skorzystać podczas prowadzonego treningu z porad i wskazówek niezwykłego człowieka, wychowawcy wielu pokoleń strzelców, trenera i jednocześnie Prezesa wolontariusza „I-C” Pana Kazimierza Sadowskiego. Zanim kadeci z Łobżenicy przystąpili do treningu Pan Kazimierz zaprezentował rodzaje sportowej broni strzeleckiej (karabiny i pistolety), z której uczestnicy odbywali strzelania, omówił warunki bezpieczeństwa obowiązujące na strzelnicy, przedstawił w skrócie historię i dzień dzisiejszy Klubu i strzelnicy oraz jego osiągnięcia wraz ze zdjęciami i licznie zgromadzonymi pucharami, trudnymi do zapamiętania za pierwszym razem.

Strzelnica budzi respekt, jednocześnie zauważalny jest światowy poziom strzelectwa sportowego. Dla uczniów z Łobżenicy był to niezwykle ważny udział w tych szczególnych wyjazdowych zajęciach, odczuwalna była trema, pojawiły się pewne emocje, które powodowane były stycznością ze strzelnicą w rzeczywistości, w osławionym wielkopolskim Klubie. Jednak bardzo miłe, wręcz sympatyczne powitanie nas przez Gospodarza obiektu rozładowało to powstałe skrępowanie. W strzelaninach treningowych, „czwórboju”, najlepsze wyniki spośród uczniów w mundurach z klasy IIa uzyskali kadeci: Szewczyk Tomasz z wynikiem 419 pkt., drugi wynik 393 pkt. był dziełem Bryś Klaudii, Cybulski Dominik tym razem uzyskał trzeci wynik, tj. 391 pkt., z kolei Sobek Kinga „wystrzelała” 361 pkt. Konopa Sandra zdobyła 340 pkt, a kadetka Starszak Weronika uzyskała wynik 318 pkt. Należy stwierdzić, iż rywalizacja w tej grupie jest wyrównana, świadczy o tym minimalna różnica punktów.

Dziękujemy przesympatycznemu Prezesowi Panu Kazimierzowi Sadowskiemu za propozycję przyjazdu, ugoszczenia nas, udostępnienie strzelnicy, sportowej broni strzeleckiej oraz przeprowadzenie po „mistrzowsku” tych zajęć. Kolejny wyjazd do Piły prawdopodobnie w styczniu 2017 roku, kiedy to planowane jest rozpoczęcie szkolnej ligi strzeleckiej.

Panie Kazimierzu-dziękujemy za wszystko !!!

mjr rez. Jarosław Odrobiński – koordynator przedsięwzięcia