Nowe pomoce w Szkole Podstawowej Specjalnej w Łobżenicy

24 stycznia 2018

Trudno wyobrazić sobie realizacje wszystkich zadań z koncepcji pracy szkoły bez odpowiedniego wsparcia. Dzięki życzliwości Zarządu Powiatu Pilskiego na czele z p. Starostą Eligiuszem Komarowskim oraz Radnych Powiatowych z terenu naszej gminy czas przedświąteczny dla uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej był pełen niespodzianek.

Do placówki bowiem trafiły profesjonalne pomoce dydaktyczne. Drewniany teatrzyk – sklepik z pacynkami pozwoli na właściwą realizację zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów „Terapia przez sztukę”. Drugą pomocą jest kącik manipulacyjno- sensoryczny, relaksacyjny składający się z materacy z oparciem i pojemnikami, w którym będą się znajdować przedmioty rozbudzające zmysły.

Bardzo dziękujemy.

To nie koniec niespodzianek. Szkoła pozyskała sponsora – Takeda – globalna firma farmaceutyczna. Swoją innowacyjnością dąży do poprawy zdrowia ludzi na całym świecie.

„Nie ważne ile posiadasz, ważne ile z tego potrafisz podarować innym ludziom” to motto przewodnie firmy.

Po raz pierwszy ofiarodawcy pozwolili nam na samodzielny wybór sprzętu. Podarowane wyposażenie to podwiesie stalowe z dwiema huśtawkami – „gniazdo” i „kokon”.

Z nowego wyposażenia najbardziej skorzystają dzieci realizujące zajęcia z integracji sensorycznej.

Wspaniałomyślni okazali się też pracownicy tej firmy. Przybyli do szkoły wolontariusze i podarowali dzieciom w prezencie tablet. To bardzo cenna pomoc dydaktyczna, która przyczyni się do uatrakcyjnienia zajęć z programowania.

Całkowity koszt nowego sprzętu wyniósł około 8000 zł.

Jest to wspaniały i niezwykle ważny gest. Niech ta forma pomocy dla dzieci o potrzebie kształcenia specjalnego będzie zaraźliwa

Mariola Nosek