Makulatura, baterie, telefony, tonery?

23 maja 2016

Dbamy o nasze środowisko!

Nasza szkoła od wielu lat segreguje opady. W tym roku również wzięliśmy udział w konkursie: „Zbieramy makulaturę, zużyte baterie i telefony komórkowe oraz tonery do drukarek. Zbieramy – nie wyrzucamy”.  Związek Gmin Krajny w Złotowie, ogłaszając zbiórkę,  przyjął za cel przede wszystkim upowszechnienie  wiedzy  ekologicznej  i  przyrodniczej  wśród  znacznej  liczby uczestników oraz podniesienie poziomu świadomości ekologicznej z zakresu gospodarki odpadami.

Konkurs trwał od 1 marca 2016 do 23 maja 2016 r. i wzięły w nim udział zaproszone placówki z terenu powiatu złotowskiego i gminy Łobżenica. Wydzielone zostały cztery kategorie, a nasza szkoła była jedyną wśród ponadgimnazjalnych spoza miasta Złotów, która wzięła udział w konkursie.

Udało nam się zebrać 56 kg makulatury; 127, 2 kg baterii; 6,25 telefonów oraz 16 tonerów do drukarek. Punkty, które uzyskaliśmy to 205,45; co w przeliczeniu na ilość uczniów dało wartość 1,8.  Dało nam to 4 lokatę, która nie jest nagradzana. Mamy jednak nadzieję, że dobre nawyki związane  z ekologią, dbaniem o środowisko będą kontynuowane w następnych latach.

Katarzyna Kaczmarek