NIEZAPOMNIANA „NIEZAPOMINAJKA”

18 marca 2022

           

            W czwartek 17. marca na uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej czekała wspaniała niespodzianka sponsorowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Łobżenicy. Z okazji zbliżającego się Dnia Teatru zaprosiliśmy do nas Teatr Bajeczny z Bydgoszczy z pięknym wiosennym przedstawieniem „Niezapominajka”.

            Po stopionych śniegach i twardej od mrozu ziemi, świat nawiedziła Pani Wiosna. Na przybycie wiosennej postaci czekali jej przyjaciele: Biedronka wraz z Zielonym Skrzatem, który szukał Tajemniczej Zielarki i uciekał przed Władcą. Spektakl sprawił uczniom ogromną radość, ponieważ był przeplatany muzyką, śpiewem oraz elementami tańca i animacji. Dzieci same uczestniczyły w przedstawieniu, pomagając postaciom rozwiązywać różne zadania m.in. opowiadały o zwiastunach wiosny, szukały wiosennych kwiatów, segregowały śmieci do odpowiednich pojemników, mówiły o cechach dobrego przyjaciela, wykonywały układ taneczny.

            Oprócz mile spędzonych chwil i dobrej zabawy, spektakl poruszał niezwykle istotne wartości- mówił o przyjaźni, szacunku do przyrody i miejsca, w którym żyjemy. Czy zapamiętaliście, jak zachowuje się prawdziwy przyjaciel? Jedno jest pewne, zawsze się sprawdza przysłowie niedźwiedzie, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie!

Dziękujemy za moc wrażeń 🙂