Pomagamy Ukrainie

17 marca 2022

Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję zbierania produktów potrzebnych Ukrainie w ramach akcji „Szkoły średnie dla Ukrainy”. Przez ostatni czas w skrzynce na szkolnym korytarzu uczniowie zostawiali żywność, środki czystości czy środki higieniczne. W liczenie towarów i pakowanie zaangażowali się wszyscy – uczniowie szkoły specjalnej, liceum, branżowej, panie z obsługi, a także nauczyciele z p. Dyrektor włożyli całe serce w pomoc naszym wschodnim sąsiadom.  Pierwszy transport już wysłaliśmy – kartony ledwo zmieściły się do busa.

Kolejną akcją, którą chcemy wspomóc mieszkańców Ukrainy była sprzedaż własnoręcznie wypiekanych słodkości. Szkolny Klub Wolontariusza zainicjował, a uczniowie ze wszystkich klas (zarówno szkoły specjalnej jak i branżowej oraz liceum) chętnie się włączyli. Każdy chętnie przystawał i wrzucał 2 zł za babeczkę czy ciastko. Udało się uzbierać aż 600 złotych, które przeznaczymy dla Ukraińców potrzebujących pomocy.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy upiekli babeczki, ciasta czy ciasteczka. Dziękujemy również tym, którzy tak chętnie je kupowali. To dzięki Wam możemy chociaż trochę polepszyć los osób, które doświadczają okrucieństwa wojny.

Koordynator SKW