Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dla uczniów III klas szkoły branżowej I stopnia oraz dla jednego z uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej był to dzień szczególny, ponieważ stawali się absolwentami naszej placówki.
Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości przyszedł czas na słowa dyrektora szkoły, pani Marioli Nosek, która podziękowała za rok wytężonej pracy uczniom, nauczycielom i rodzicom. Nie zabrakło także słów wdzięczności skierowanych do Radnych Rady Powiatu w Pile- pani Zdzisławy Bosak-Kawy oraz pana Kazimierza Wasiaka, którzy nieustannie wspierają działania naszej placówki.
Głos zabrali również uczniowie klas III, kończący swoją edukację oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego. Podziękowania skierowane do nauczycieli sprawiły, że niejednemu z nas popłynęła łza wzruszenia.
Dyrektor szkoły wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, podziękowania dla uczniów reprezentujących szkołę, uzyskujących sukcesy w konkursach i olimpiadach. Wręczyła listy gratulacyjne dla rodziców, a także stypendia: Prezesa Rady Ministrów oraz Radnych Rady Powiatu dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce.
Po części oficjalnej, zebrani goście mogli podziwiać występ, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej. Utwór zaprezentowany na dzwonkach chromatycznych, słowa podziękowań wyrecytowane przez uczniów i piękny śpiew piosenki na pożegnanie, wywołały uśmiech na twarzach zebranych, a młodzież otrzymała gromkie brawa za swój występ.
Uroczystość zakończyła się śpiewem piosenki absolwenta „Do widzenia przyjaciele”, którą wykonała uczennica liceum.
 
Udanych, bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!
 
Zdjęcia: M. Wutke, kl. IIa, W. Korpal, kl. Ia