Wizyta u weterynarza i w sklepie zoologicznym

1 grudnia 2017

Dnia 1 grudnia br. uczniowie VI i VII klasy Szkoły Podstawowej Specjalnej w związku z realizacją bloku tematycznego dotyczącego zwierząt domowych udali się do sklepu zoologicznego, by poznać inne oprócz psa i kota zwierzęta domowe, które też mogą być naszymi pupilami.

Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły papugi, które z ogromną ciekawością nam się przyglądały i wydawały różne dźwięki. Uczniowie mogli zaobserwować zachowania świnek morskich, chomików, królika, rybek a nawet szczurów. Lekarz weterynarii pan Maciej Kujawski wyjaśnił uczniom, jak należy dbać o zwierzęta domowe i co należy zrobić,  kiedy pupil zachoruje. Wiktoria, Kacper i Piotr poznali różne akcesoria służące opiece oraz zabawie ze zwierzętami domowymi.

Spotkanie z weterynarzem i wizyta w sklepie zoologicznym uświadomiły uczniom, że posiadanie różnych, nawet najmniejszych zwierząt domowych to radość, ale i obowiązki. Dziękujemy serdecznie za spotkanie z lekarzem weterynarii i umożliwienie zapoznania się bogatym wyposażeniem sklepu zoologicznego.

  Lucyna Góra – Mrotek