Witaj Wiosno, żegnaj Zimo!

22 marca 2024

 21. marca nasza szkoła pożegnała zimę i powitała wiosnę. Do tego dnia uczniowie klas I,II Bs przygotowywali się od poniedziałku tworząc pracę konkursową na najpiękniejszą Marzannę zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy. Zaplatanie warkoczy, wycinanie kwiatów, robienie łańcuchów i pozostałych dekoracji było dla najmłodszych uczniów ogromnym wyzwaniem. Na szczęście w grupie siła. Uczniowie klas VII,VIIIAs wraz z nauczycielami pomogli nam w pracach plastyczno-technicznych. Dobrze, że jesteście! Deszczowym rankiem wyruszyliśmy zanieść pracę konkursową na Bulwar 700-lecia w Łobżenicy wykrzykując hasło: „Witaj wiosno, żegnaj zimo!”. Szliśmy wesołą gromadą, ponieważ pozostałe klasy chciały nam towarzyszyć. Spośród zgłoszonych 24 kukieł nagrodzono 10, w tym NASZĄ! Otrzymaliśmy nagrodę w postaci vouchera – dowolnego seansu w Kinie za Rogiem „Tęcza” w wybranym przez siebie terminie. Tego dnia odbyły się  również warsztaty malowania Eko-Toreb  z udziałem gościa specjalnego – pani Honoraty Hemelop. Uczestnicy mieli możliwość pomalowania własnej Eko-torby. Każda torba była oryginalna i wyjątkowa. Dziękujemy bardzo Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Łobżenicy, pani Alicji Wendzie za sponsorowanie warsztatów oraz wspaniałą inicjatywę. <3 
Powitanie wiosny to nie jedyne święto tego dnia.  21. Marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa. W naszej szkole został zroganizowany konkurs „Kolorowa Skarpetka”, której wyniki przedstawiamy poniżej:W KATEGORII Przedszkole Publiczne w Łobżenicy :

I MIEJSCE Alicja Sobczyk (6lat) 

II MIEJSCE Julian Adamczyk (5lat)

III MIEJSCE Agata Torochów (6lat)

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA:

I MIEJSCE  Julia Doliwka (klasa I)

II MIEJSCE Kacper Falender (klasa VII)

III MIEJSCE Miłosz Dyks (klasa VI)

Nagrody otrzymali laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu. Wręczenie nagród odbyło się w środę 20. marca.   Dodatkowo z okazji Światowego  Dnia Zespołu Downa wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami założyli dwie skarpetki nie do pary, symbolizujący niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami. Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć naszą wiedzę dotyczącą życia osób z zespołem Downa poprzez obejrzenie filmów edukacyjnych. Ponadto zorganizowaliśmy akcję „Od serca dla serca”<3, w którą włączyli się rodzice naszych uczniów, ale o tym już niebawem… <3 Będziemy informować o jej zakończeniu.


Kamila Główczewska