Warsztaty świąteczne w SPS

5 grudnia 2017

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy wspólnie stworzyć z naszymi dziećmi i ich rodzicami świąteczne stroiki. Naszym przewodnikiem, a zarazem gościem była pani Marlena Brzezińska, właścicielka firmy Myflower – florystyka i dekoracje.

Pani Marlena przygotowała dla nas ciekawe projekty ozdób świątecznych – jedna grupa robiła piękne mikołajki z drewna, a druga zimowe krajobrazy. Wszystko wykonaliśmy naturalnych materiałów: kawałków drewna, mchu i porostów z ogrodu, szyszek, dodaliśmy słoiczki, wstążki, a kawałki materiału posłużyły do wykonania maleńkich arcydzieł.

Każda mama wraz ze swoim dzieckiem z zapałem angażowała się w prace. Na twarzach było widać zacięcie i co chwila słychać było tylko pytania: „Kto ma klej?”, „Gdzie jest mech?”, „Dlaczego nie chce mi się to przykleić?”.

Była to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Efekty pracy możemy oglądać  w klasach, a po uroczystym spotkaniu wigilijnym wykonawcy  zabiorą je do domu.

Dziękujemy pani Marlenie za piękne pomysły, cenne wskazówki i pomoc w wykonaniu ozdób. Było warto poświęcić to popołudnie na pięknie spędzony wspólnie czas.

Katarzyna Kaczmarek