Tropiciele wiosny – projekt eTwinning

14 czerwca 2022

Uczniowie klasy 4- 5 -6 oraz innych klasy brali udział w realizacji projektu eTwinning. Od marca do maja  wspólnie z kolegami i koleżankami  zrealizowali wiele zadań. Na początku stworzyliśmy logo projektu i wspólnie wybieraliśmy najładniejsze. Potem obserwowaliśmy pogodę.  Stworzyliśmy też portret Pani Wiosny w formie kolorowanki XXL – każda klasa miała swój fragment do uzupełnienia.

Naszym zadaniem było również utworzenie Wielkiej Księgi Tropicieli Wiosny – wybraliśmy niezapominajkę, o której szukaliśmy informacji.  W czasie projektu poznawaliśmy życie motyli – uzupełnialiśmy książeczkę z cechami, malowaliśmy cykl rozwoju, a młodsi koledzy nawet lepili z plasteliny poszczególne stadia rozwoju.  Poznawaliśmy różne gatunki owadów i zachwycaliśmy się ich doskonałością.  W czasie Dnia Ziemi obejrzeliśmy film mówiący o naszej planecie i o zagrożeniach, które ją spotykają. Zastanawialiśmy się nad tym, jak możemy jej pomóc. Przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci, by każdy już potrafił je stosować. Przygotowywaliśmy również prace plastyczne, które przypomną nam o trosce o naszą planetę, bo Ziemię mamy tylko jedną.

W maju tworzyliśmy historię o przygodach motyla w programie story jumper oraz nagrywaliśmy piosenkę „Przyszła wiosna do niedźwiedzia”. Bawiliśmy się także symetrią czy uzupełnialiśmy różnymi materiałami kolorowanki motyla. Przygotowaliśmy także zwierzęta do wiosennej łąki – niestety wybraliśmy takie, które nie wydają dźwięków. Na końcu podsumowaliśmy pracę, wykonując ankietę. Uczniowie chętnie podejmowali się proponowanych działań, które sprawiały im mnóstwo radości.

Katarzyna Kaczmarek

Kliknij w link by zobaczyć naszą książeczkę:

https://www.storyjumper.com/book/read/130574172/62632914bf0a7#