ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia 2019

2 kwietnia nasza szkoła „świeciła na niebiesko”- nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły założyli ubrania w tym kolorze. Nie zabrakło także specjalnie przygotowanej na ten dzień gazetki na szkolnym korytarzu. A wszystko po to, aby okazać wsparcie osobom z autyzmem. Pani Katarzyna Kaczmarek i p. Weronika Działoszyńska zachęciły dzieci do wykonania ogromnego serca z odcisków dłoni, pokazały uczniom film wyjaśniający, czym tak właściwie jest autyzm. Następnie panie namalowały wszystkim symboliczne serduszko na twarzy lub dłoni, co sprawiło dzieciom wiele radości.

Nie zabrakło także zadań dla uczniów liceum i szkoły branżowej. Nasza młodzież zmagała się z testem sprawdzającym ich wiedzę na temat zaburzenia, jakim jest autyzm. Najwyższe wyniki osiągnęli: Michał Pikulik z klasy Ia, Kacper Olszewski i Kacper Garczarek z kl. Id oraz Estera Sudoł z klasy IIId. Gratulujemy!

Ponadto p. Patrycja Piszczek na zajęciach rewalidacyjnych wykonała z dziećmi papierowe, niebieskie motylki i omawiała poszczególne zachowania, które mogą pojawić się u osób z autyzmem. A wszystko po to, abyśmy starali się lepiej zrozumieć i tym samym lepiej pomóc, osobom dotkniętym tym zaburzeniem.

Weronika Działoszyńska