Projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny!

20 czerwca 2022
Dnia 9 czerwca 2022 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w finale konkursu eWIM – projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny zorganizowanym przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej . W konkursie wzięło udział ponad 20 zespołów ze szkół ponadpodstawowych, których zadaniem było zbudowanie pojazdu na bazie deskorolki elektrycznej.
Zespoły były oceniane w dwóch kategoriach: projekt pojazdu oraz czas przejazdu toru przygotowanego przez organizatorów.
Reprezentowali nas uczniowie klasy IIIa: Paweł Grunau (kierowca), Weronika Smoguła, Natalia Stryszyk i Justyna Starszak jako zespół konstruktorski i wsparcie duchowe. Udało nam się uplasować w połowie stawki.
Dodatkowymi atrakcjami, towarzyszącymi finałowi konkursu były wystawa przygotowana przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej oraz oficjalnego partnera konkursu, firmę Makita.
Impreza była na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem uczestniczących zespołów jak i ze strony organizatorów konkursu. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie, a przebieg finału konkursu był dopięty na ostatni guzik. Bawiliśmy się świetnie, przejazdom towarzyszyły emocje jak na wyścigach Formuły 1, tym bardziej, że tor wyścigu był bardzo ciekawy i wymagający. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia taka impreza i czekamy z niecierpliwością na następną edycję.
 
 
fot. Politechnika Bydgoska oraz zdjęcia własne