Mamy laureatkę w etapie powiatowym XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego!

20 października 2017

W piątek 20 października 2017r. udaliśmy się do Starostwa Powiatowego w Pile na etap powiatowy XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Kozłowska i Mariusz Staniewski z kl. III a.
Najpierw jednak uczniowie musieli wygrać etap szkolny, który odbył się 20 września br. Pytania etapu szkolnego dotyczyły zarówno ogólnie rozumianej ekologii, jak i ochrony przyrody w powiecie pilskim czy złotowskim.

Najwięcej punktów uzyskali właśnie Ania i Mariusz, co zapewniło im awans do etapu powiatowego, dlatego oni właśnie pojechali do Piły. Tam już mogli zmierzyć się z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Na tym etapie trzeba było wykazać się już znajomością takich pojęć jak stenobionty czy acydofile. Pojawiły się również pytania dotyczące parków narodowych czy rozpoznawania gatunków roślin.

Nasza uczennica zdobyła aż 33 punkty, uzyskując w ten sposób wyróżnienie w etapie powiatowym. Kolejne eliminacje już 7 listopada. Trzymamy kciuki za Anię!

K.Kaczmarek

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Pile