Dzień Sportu LO i BSIS

15 czerwca 2022

Dnia 14.06.2022r. W Zespole Szkól w Łobżenicy odbył się Szkolny Dzień Sportu dla „dużych”. Licznie zgromadzone klasy w ciągu całego dnia nie miały żadnych lekcji, tylko spędziły ten czas razem z wychowawcą integrując się podczas rywalizacji w wielu konkurencjach sportowych.

Uczniowie wraz z nauczycielami pokazali ogromny charakter oraz temperament walcząc w dziesięciu konkurencjach o Puchar Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Łobżenicy.
Organizatorzy przygotowali wszystkie stacje oraz odebrali przechodni puchar od zeszłorocznych zwycięzców – obecnej klasy 3 C BSIS, po ta aby o godzinie 9:00 oficjalnie rozpocząć kolejne sportowe zmagania.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z konkurencjami, w których uczniowie brali udział :

Stacja nr 1 : Skoki przez skakankę. Pięciu zawodników z klasy skakało przez skakankę a suma skoków dawała wynik, który przenosiliśmy do tabeli.

Stacja nr 2: Przelewanie wody. Pięciu uczniów miało za zadanie napełnić cztery puste butelki wody wodą z wiadra, które było ustawione 10 metrów dalej. Do wykonania zadania mogli posłużyć się plastikowymi kubeczkami. Konkurencja odbywała się na czas, a wynik przenosiliśmy do tabeli.

Stacja nr 3: Biegi sztafetowe. Czterech zawodników musiało pokonać całe okrążenie naszego boiska, ale zamiast pałeczki sztafetowej w ręce trzymali łyżkę, na której znajdowała się piłeczka tenisowa. Oczywiście bieg musiał dokładny aby piłeczka jak najmniej razy spadła z łyżki, ponieważ każdy upadek spowalniał zawodnika. Konkurencja odbywała się na czas, a wynik przenosiliśmy na kartę odpowiedzi.

Stacja nr 4: Zbieranie maskotek. Sześciu zawodników miało za zadnie zebrać na czas trzy rozrzucone po boisku maskotki. Zadanie było troszeczkę utrudnione, ponieważ zawodnicy mieli powiązane nogi szarfami. Po powrocie na metę z trzema maskotkami zatrzymywaliśmy czas i przenosiliśmy wynik do tabeli.

Stacja nr 5: Przenoszenie w kocu. Pięciu zawodników miało za zadanie pokonać krótki odcinek na czas. Na każdym odcinku jeden z pięciu zawodników musiał być przeniesiony w kocu. Tym samym uczniowie mieli do pokonania pięć odcinków i każdy z nich musiał być raz przenoszony w kocu. Konkurencja odbywała się na czas a wynik przenosiliśmy na kartę odpowiedzi.

Stacja nr 6: Zbieranie makaronów. Pięciu zawodników miało za zadanie przenieś jak najwięcej makaronów typu „rurki” do miseczki w ciągu pięciu minut. Do wykonania tego zadania mogli posłużyć się makaronem typu „ nitki” trzymając go w ustach i nie pomagając sobie rękoma. Po upływie pięciu minut zliczono ilość „rurek” którą udało się przerzucić do miseczki i wynik wpisywano do tabeli.

Stacja nr 7: Układanie puzzli. Cała klasa wraz z wychowawcą po włączeniu stopera otwierała pudełko z puzzlami i układali w całość 147 elementów. Po ułożeniu ostatniego elementu czas zatrzymywano i wynik przenoszono do tabeli.

Stacja nr 8: Strzał piłką do bramki. Pięciu zawodników oddawało po pięć strzałów z określonej odległości do pustej bramki. Sumę strzelonych goli przenosiliśmy do tabeli wyników.

Po przejściu wychowawców z klasami przez wszystkie 8 stacji, nastąpiła przerwa na przepyszną kiełbaskę z grilla przygotowaną przez niezawodnego Pana Adama wraz z Paniami z obsługi.

Po poczęstunku wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną aby wziąć udział w dwóch ostatni konkurencjach, gdzie rywalizacja była już bezpośrednia.

Najpierw odbyły się wyścigi rzędów. Każda klasa wystawiła po pięciu zawodników, którzy na sygnał musieli skakać w worku do wyznaczonych pachołków, po powrocie przekazywali worek kolejnej osobie itd. Kolejność miejsc była zależna od kolejności ukończenia konkurencji.

Ostatnią konkurencją było przeciąganie liny, które kosztowało uczniów chyba najwięcej wysiłku. W tej konkurencji wszystkie klasy zmierzyły się ze sobą, ponieważ rywalizacja odbyła się systemem „każdy z każdym”.

Po zakończeniu ostatniej konkurencji nastąpiło podliczenie wyników oraz oficjalne podsumowanie całego dnia.
Wszystkim obecnym uczniom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy aby w każdym dniu było u was witać tyle uśmiechów na twarzy. Dla nas byliście wszyscy zwycięzcami w tym dniu, ale według zdobytych punktów wyłoniliśmy trzy drużyny na podium, które otrzymały nagrody od Pani Dyrektor.
III miejsce zajęła klasa IIC BSIS Pana Rafała Kubackiego, za co otrzymali słodki upominek,

II miejsce zajęła klasa IIIA LO Pana Jacka Dominowskiego, za co otrzymali trochę większy słodki upominek

ZWYCIĘZCAMI Dnia Sportu została klasa I A LO Pani Adrianny Meller-Osman, która otrzymała nagrodę finansową oraz Puchar Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Łobżenicy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników, a klasę I A LO wraz z wychowawczynią prosimy o dobrą opiekę nad pucharem przez cały rok 🙂