Drzwi otwarte naszej szkoły już za nami

24 marca 2025

22 marca 2025r.  otworzyły się drzwi naszej szkoły dla wszystkich. Oj, działo się, działo! Sam Tadeusz Kościuszko przecierał oczy ze zdumienia.

Na zwiedzających czekało wiele atrakcji w pracowniach i na holach: wspólna zabawa z robotami, escape room, gry offline i online, obcojęzyczne łamańce językowe, warsztaty malarskie, pokaz medyczny drużyny sanitarnej, wystawki książek w klasach i bibliotece, wystawki prac uczniów, pokazy chemiczne, fizyczne i biologiczne. Nie zabrakło też zajęć sportowych i tanecznych.

Młodzież szkół branżowych przygotowała natomiast  stoiska związane z wykonywanymi zawodami, np. fryzjerskie, mechaników samochodowych, elektryków, stolarzy, sprzedawców, cukierników. Na holach prezentowane były stoiska dwóch firm  patronackich:  „SPAW-MET”  (zawód – operator obrabiarek skrawających) i „SERWIS PALET”.

Szkolna aula zamieniła się w kawiarenkę, w której na pianinie i klarnecie  grały muzycznie uzdolnione osoby. Na holu można było zrobić sobie profesjonalne zdjęcia z  … Tadeuszem Kościuszko, który  zawsze podczas Drzwi Otwartych jest z nami.  Nie sposób go nie rozpoznać, gdyż ma na sobie krakowski strój.  W trakcie całego dnia była także możliwość wzięcia udziału w zajęciach relaksacyjnych w Sali Doświadczania Świata.

Najważniejsze były jednak rozmowy Pani Dyrektor, nauczycieli,  pracowników szkoły,  młodzieży  z przyszłymi uczniami i ich rodzicami. Natomiast najlepszymi przewodnikami po szkole byli nasi obecni uczniowie, którzy potwierdzali, że warto przyjść do Zespołu Szkół w Łobżenicy, gdyż panuje tu naprawdę serdeczna atmosfera oparta na szacunku i życzliwości, a także wzajemnej pomocy.

 Wszystkim dziękujemy za odwiedziny a uczniom klas ósmych  mówimy: „Fantastycznie się z Wami rozmawiało. Dalszy ciąg rozmów – od września br. Do zobaczenia i do usłyszenia!”.