Zwierzęta naszych lasów

22 stycznia 2018

W naszej szkole dnia 22 stycznia 2018r.  odbyło się kolejne spotkanie z panią Alicją Fruzińską. Zachwycone dzieci poznawały tajniki życia zwierząt leśnych.

Słuchaliśmy opowieści o  największych mieszkańcach lasu: jeleniach, danielach i sarnach. Dowiedzieliśmy się, że te zwierzęta noszą suknię (tak nazywa się ich sierść)  i zmieniają ją latem i zimą. W cieplejszej porze roku jest im łatwiej ukryć się w rudych i brązowych kolorach wśród drzew i liści, natomiast zimą zmieniają kolor na odcienie szarości. Dodatkowo sarny mają na tylnej części ciała lustro, które ma za zadanie ostrzegać całe stado. Poczytaliśmy również książkę o pupach, ogonkach i kuperkach. Dowiedzieliśmy się o lisach, które zostawiają w momencie godów bardzo nieprzyjemny zapach. Dowiedzieliśmy się również o tym, że zwierzęta odzywają się głównie w czasie godów, np. sarna i lis szczekają. Poza tym okresem rozmawiają między sobą tylko językiem ciała.

To tylko niektóre informacje, które zdobyliśmy. Dzięki temu spotkaniu nasza wiedza o lesie jest dużo większa. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Katarzyna Kaczmarek