Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018

Dnia 22 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Rozpoczęło się ono przemówieniem Pani Dyrektor, która przywitała serdecznie zgromadzonych w auli: dostojnych gości: Przewodniczącego Rady Powiatu-p.Kazimierza Wasiaka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu –p.Romana Sobieszczyka, Radną Powiatu-p.Zdzisławę Bosak-Kawę, dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły.

Pani Mariola Nosek podsumowała całoroczne działania, zwracając uwagę na ciężką pracę uczniów, mówiąc: Każdego dnia pokazywaliście, że potraficie sprostać coraz większym wymaganiom, które stawia przed Wami szkoła”.  Mówiła także o trudzie nauczycieli:  „Każdy z nauczycieli, każdego szkolnego dnia oddawał cząstkę swojej nauczycielskiej mądrości, cząstkę samego siebie-uczniom. Za Wasz trud i uśmiech –dziękuję!”. Wiele ciepłych słów skierowała również do rodziców, gdyż dzięki ich pomocy udało się zrealizować w szkole wiele przedsięwzięć. Podziękowała im za słowa otuchy w ciężkich chwilach, za wszelką pomoc na rzecz szkoły. Uczniom życzyła radosnych i bezpiecznych wakacji i zachęciła ich do aktywnego wypoczynku, dbania nie tylko o tę kondycję fizyczną, ale i tę społeczną, dzięki czemu zyskać można wielu nowych przyjaciół.

Głos zabrał także zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Nikola Michalska (IId ZSZ) podziękowała Pani Dyrektor i nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie, a pracownikom szkoły za dbanie o  estetyczny wygląd wszystkich pomieszczeń. Koleżankom i kolegom podziękowała za tegoroczną współpracę. Wszystkim życzyła słonecznych wakacji. Zakończyła wypowiedź słowami: „Już we wrześniu powitamy w murach naszej szkoły nowych uczniów liceum i Branżowej Szkoły I Stopnia”.

Następnie z rąk p.Marioli Nosek świadectwo z wyróżnieniem odebrał uczeń klasy IId ZSZ –Przemysław Siuda. Nagrodzone zostały także osoby, których średnia wynosiła powyżej 4, 0: Zuzanna Giese, Weronika Ziarnik, Nikola Michalska, Karolina Pukłacka i Estera Sudoł. Natomiast ze Szkoły Podstawowej Specjalnej za aktywną pracę
na rzecz szkoły nagrodzony został Piotr Wiese – z klasy VI.  Wszyscy uczniowie SPS otrzymali zestawy gier planszowych ufundowane przez p. Kamilę Mrotek.

Pani Dyrektor podziękowała obecnym na uroczystości Radnym Powiatu –Przyjaciołom naszej szkoły za to, że zawsze są z nami.   Symboliczną różę wręczyły im dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej.

Głos zabrał p. Kazimierz Wasiak, który podziękował za zaproszenie i pogratulował uczniom osiągnięcia wysokich wyników w nauce, zdobycia nagród. Podziękował gronu pedagogicznemu za trud związany z przekazywaniem wiedzy i wychowaniem młodych ludzi. Przewodniczący Rady Powiatu wyraził swoją ogromną radość z faktu, że od nowego roku szkolnego będą funkcjonowały w szkole dwie klasy.

W kolejnej części uroczystości obejrzeliśmy przepiękne występy artystyczne uczniów klas: IV i VI/VII. Natomiast uczniowie klasy IId ZSZ (Weronika Ziarnik i Paweł Wnuk) zaprezentowali wiersze –podziękowania dla nauczycieli. Na zakończenie prowadząca uroczystość –Karolina Pukłacka (IId ZSZ) podziękowała wszystkim za udział w uroczystości.

W ten o to sposób kolejny rok szkolny przeszedł do historii szkoły….

Maria Mitek