„Z prawem jazdy w dorosłość”

5 stycznia 2017

Sukces naszej uczennicy!

Dnia 8 marca  2016r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbył się  13 finał konkursu „Z prawem jazdy w dorosłość” organizowanego w północnej Wielkopolsce.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Do szkolnego etapu, jaki odbył się dnia 25lutego br.,  przystąpiło 10 uczniów. Otrzymali oni wcześniej materiały do nauki. Odbyły się również spotkania, podczas których uczestnicy konkursu rozwiązywali  testy. Szkolny etap zakończył się egzaminem, który zdała bezbłędnie Marta Jóźwiak.

Etap II to już niełatwe zadanie . W pilskim WORD spotkało się  24 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych rejonu północnej Wielkopolski. Musieli odpowiedzieć na 32 pytania. Test był odwzorowaniem egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii B i składał się z trudnych zadań.   Zacięty bój stoczyło 4 uczniów o III miejsce , a wśród nich uczennica naszego liceum ogólnokształcącego Marta Jóźwiak. Konkurenci wybierali sobie nawzajem pytania z puli liczącej ponad 1600 zadań. Marta wyeliminowała wszystkich i ostatecznie zajęła III miejsce. Otrzymała 800 złotych na pokrycie części kosztów szkolenia w dowolnym ośrodku szkoleniowym  i została zwolniona z opłaty egzaminacyjnej.

Gratulujemy Marcie !!!