„Wykorzystaj każdą chwilę” Spotkanie z Panią Martą Konek

15 września 2021

Dnia 14 września br. uczniowie klasy IIa LO (humanistyczno – dziennikarskiej) spotkali się z Panią Martą Konek – dyrektorem Gminnego Domu Kultury w Miasteczku Krajeńskim, pisarką, dziennikarką, autorką różnorodnych zdjęć do czasopism, książek i nie tylko.

Pani Marta odpowiadała na pytania młodzieży związane nie tylko z wykonywanym zawodem (czy zawodami) , ale także na takie, które dotyczyły np. motywowania się do pracy, pokonywania stresu, organizacji czasu.
W wypowiedzi Gościa znalazło się wiele słów, które można uznać za sentencje, złote myśli : „Dziennikarstwo to wdzięczny, ale trudny emocjonalnie zawód”, „Warto cenić siebie”, „Czasami chcemy za bardzo”. „Tekst ma melodię”, „Wykorzystaj każdą chwilę”, „Bądź otwarty na zmianę planu”, „Warto robić to, co się lubi”, „Ważna jest rodzina”, „Są rzeczy ważniejsze niż praca”. Dziennikarka opowiedziała też o swojej kolejnej pasji –miłości do pszczół, o  ich pielęgnowaniu, zwyczajach, a także o tym, jak to się stało, że trafiły na karty jej najnowszej książki „Z głową w ulach”. 

Na zakończenie spotkania Pani Marta , w podziękowaniu za to, że znalazła czas, aby spotkać się z nami, otrzymała pracę plastyczną wykonaną przez Artura Ożdżyńskiego (IIa LO).

Co sami uczniowie mówili o spotkaniu?

  •  „Spotkanie było bardzo ciekawe, gdyż mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych informacji z życia Pani Marty”.
  • „Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o pracy dziennikarza”.
  • „Spotkanie było intrygujące, urozmaicone o pokaz książek autorstwa Pani Marty. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tej wybitnej dziennikarce”.
  • „ Historia Pani Marty bardzo mnie zainteresowała. Dobrze, że na świecie są ludzie, którzy robią to, co kochają” -Zofia.
  • „Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, było ciekawe,
    a odpowiedzi Pani Marty  – wyczerpujące” –Kamil.
  • „Spotkanie było bardzo fajne. Nie było nudno, było bardzo ciekawie” –Szymon.
  • „Uzyskaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Były ciekawe, czasami wywoływały uśmiech na naszych twarzach….” –Paulina.
  • „Pani Marta rozmawiała z nami tak, jak gdyby nas znała” –Julia.

Pani Marto, te słowa mówią same za siebie. Jeszcze raz –dziękujemy!