Wycieczka do Bydgoszczy

2 grudnia 2023

Uczniowie liceum dnia 1 grudnia pojechali do Bydgoszczy, by miło spędzić ze sobą czas. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w kinie. Obejrzeliśmy film „Igrzyska śmierci – Ballada ptaków i węży”, która opowiedział o historii Coriolanusa Snowa, który ma za zadanie doprowadzić do przeżycia Lucy Gray Baird w czasie igrzysk. Mieliśmy także okazję posłuchać o zawodzie scenarzysty – jak w prosty sposób stworzyć swój scenariusz, że nie trzeba mieć doświadczenia i bardzo dobrego sprzętu by nakręcić film – ważne jest, żeby próbować.

Kolejnym punktem była wizyta na lodowsku TORBYD – niektórzy z nas mieli łyżwy na ngach po raz pierwszy! Nie obyło się bez upadków, ale większość uczniów była bardzo zadowolona i chętnie pojeździłaby na łyżwach dłużej.

Ostatnim punktem była wizyta na jarmarku świątecznym – gorąca czekolada cieszyła się powodzeniem, a oczy mogliśmy nacieszyć mnóstwem kolorowych lampek i instalacji bożonarodzeniowych. Śmiałkowie skorzystali nawet z karuzeli, z której widok był niesamowity.

Chociaż pogoda była mroźna to wyjazd uważamy za udany. Dziękujemy naszym nauczycielom:
p. Beacie Łukaszewskiej, p. Nataszy Knop – Wrzalik oraz ks. Adrianowi Piecuchowi za opiekę nad uczniami!

Katarzyna Kaczmarek