Współpraca z TVP

4 marca 2020

Dnia 4 marca 2020r. młodzież klasy Ia LO, dzięki współpracy naszej szkoły z TVP, obejrzała spektakl pt. „Tristan i Izolda”.  Sztuka transmitowana była na żywo z Teatru Lalek Banialuka w Bielsko-Białej. 

Uczniowie klasy Ia docenili przedstawienie. Mówili, że było rewelacyjne, a sama fabuła -pomysłowo ukazana. O obejrzanym fragmencie przedstawienia jedna z uczennic -Marta -powiedziała: „Spektakl bardzo mi się podobał. Ciekawym elementem było przedstawienie sztuki za pomocą dwóch planów”.

„iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (…).  W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny” .

Maria Mitek