„Wspaniałą Matką zwą Ciebie ludzie, biegną po pomoc w trosce i trudzie”

25 maja 2017

Tradycyjnie, jak co roku, mogliśmy się spotkać u stóp Góreckiej Pani, by uczestniczyć w Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Spotkanie u Matki”. 25 maja uczniowie kl. II a udali się wraz z opiekunami do sanktuarium by służyć, jako wolontariusze swoją pomocą organizatorom oraz osobom niepełnosprawnym. W przeglądzie w tym roku brało udział aż 13 zespołów z różnych miejscowości. Osoby niepełnosprawne ze swoimi opiekunami przybyły do Górki z Chojnic, Łobżenicy, Suchorączka, Człuchowa, Falmierowa, Dębna, Czarnego, Więcborka, Nakła nad Notecią, Karnowa, Chlebna i Szubina. Spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią, której brali udział uczestnicy przeglądu.

Mogliśmy obejrzeć piękne przedstawienie związane z historią objawień fatimskich, które zaprezentował Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach. Posłuchaliśmy również wielu utworów religijnych np. Jest na świecie Miłość w wykonaniu pani Asi z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łobżenicy. Towarzyszył nam również repertuar bardziej świecki, który porwał siedzącą przed sceną publiczność. Mieszkańcy Domu Pomocy w Czarnem wykonali znaną piosenkę pt. „Biegnij przed siebie”, a goście z Człuchowa zaśpiewali „Bo ja mam tylko jeden świat”. Zespół Szkół Specjalnych wprowadził nas w harcerskie klimaty śpiewając np. utwór „Idzie zuch”. To oczywiście nie wszystkie zespoły – można byłoby pisać wypracowanie na temat tego, co się działo na scenie. W międzyczasie nasi wolontariusze pilnie pracowali – najpierw wskazywali drogę przybyłym gościom oraz ich rejestrowali. Później pomagali wychodzić z kościoła, wchodzić na scenę czy wskazywać drogę do toalety. Pewna grupa odpowiadała za wydawanie posiłku, a ekipa sprzątająca spisała się na medal!

Najważniejsze, że uczestnicy zadowoleni odjechali do swoich domów – mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy! Opiekunami wolontariuszy byli: p. Maria Mitek, ks. Sławomir Rajek, p. Jacek Dominowski oraz p. Kasia Kaczmarek..