Wolni od uzależnień!

5 czerwca 2018

Dnia 5 czerwca 2018 r. po raz kolejny uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej  w Łobżenicy wraz z opiekunami wzięli udział w przemarszu ulicami naszego miasta.

Po raz pierwszy w konkursie profilaktycznym pt. „Być wolnym od uzależnień” udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej w Łobżenicy. Prace konkursowe zostały wysoko ocenione oaz wyróżnione przez komisję konkursową. Młodzież otrzymała atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Nagrodzona została również praca literacka napisana przez Weronikę Ziarnik- uczennicę Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Łobżenicy.

Celem akcji jest uświadomienie zagrożeń płynących z zażywania środków odurzających i pokazanie, że rozwój pasji i posiadanie autorytetów chroni człowieka przed nałogami.

W przemarszu udział wzięli uczniowie wszystkich okolicznych szkół.  Szli,  trzymając w dłoniach różne transparenty nawołujące do zdrowego stylu życia. Następnie wszyscy udali się do Parku Miejskiego w Łobżenicy, gdzie odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu Przemysława Siciarza, który na co dzień pracuje z osobami uzależnionymi. Wysłuchaliśmy także przemówienia pana Józefa Lewandowskiego-Wiceburmistrza Łobżenicy.

Mam nadzieję, że chociaż część tych ważnych informacji pozostanie w sercach i umysłach naszych uczniów.

M. Napierała