W świecie kultury

22 marca 2022

W minionym tygodniu tj. od 14 do 18 marca klasy IV, V, V, VI, VII, VIIIAs omawiały tematykę dotyczącą poczucia przynależności do kraju i regionu. Poznaliśmy podział administracyjny Polski, wyznaczaliśmy jej granice, zaznaczaliśmy sąsiadów Polski na mapie. Staraliśmy się wskazywać na niej stolicę Polski, miejscowości, w których mieszkamy, oraz miasto, w którym znajduje się nasza szkoła. Poznaliśmy określenia: mapa, legenda; odczytaliśmy kolory na mapie i dowiedzieliśmy się co oznaczają. Obejrzeliśmy film o Łobżenicy, widokówki oraz poznaliśmy legendę o Łobżenicy.

Najbardziej ekscytującym przeżyciem było odkrywanie niezwykłych miejsc w Łobżenicy. Nauczyliśmy się jak prawidłowo zachowywać się w muzeum, a następnie udaliśmy się do Izby Muzealnej znajdującej się w Gminnym Centrum Kultury. Pani Grażyna Kukułka oprowadziła nas po Izbie i opowiedziała o eksponatach. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja, dzięki której poznaliśmy mnóstwo niezwykłych przedmiotów.

Wyruszyliśmy również obejrzeć panoramę Łobżenicy z Wieży Widokowej. To dopiero było wyzwanie! Wszyscy dali radę dojść do wyznaczonego celu – na wieżę, w dodatku, że niektórzy bardzo się tego obawiali. Jesteśmy dumni, że udaje Nam się wspólnie pokonywać lęki i dzięki temu poznawać to, czego jeszcze nie odkryliśmy. To były dla Nas niesamowite chwile, które pozostaną z Nami na długo.

Kamila Główczewska, Monika Napierała-Hoppe