Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki w Szkole Podstawowej Specjalnej

12 grudnia 2017

Dnia 12 grudnia br. w Szkole Podstawowej Specjalnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów SPS na czytelników szkolnej biblioteki.

Najważniejszą chwilą tego dnia było złożenie przez dzieci –w obecności Dyrektora szkoły -p. Marioli Nosek i nauczyciela –bibliotekarza -p. Sylwii Samul-Szustki – przyrzeczenia. Uczniowie podnieśli w górę dwa palce i złożyli ślubowanie:

„My, uczniowie SPS w Łobżenicy uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!

Przyrzekamy!”

 

Nauczyciel –bibliotekarz dotknął „czarodziejskim” ołówkiem ramienia każdego ucznia, mówiąc: „Pasuję Cię na czytelnika biblioteki szkolnej i mianuję przyjacielem książek”.  Następnie uczniowie otrzymali dyplomy, legitymacje czytelnika i upominki.

Uczniowie wysłuchali także próśb książki (np. „Myj ręce, zanim zaczniesz mnie czytać”, „Nie czytaj przy jedzeniu”, „Przechowuj mnie na półce”) i obiecali, że będą szanować książki.  Obejrzeli także bajkę o wyprawie rodziny do biblioteki.

Uczniowie klasy IId ZSZ przygotowali dla dzieci niespodziankę-przedstawienie „Rzepka” wg tekstu Juliana Tuwima . Wzięli w nim udział: Estera Sudoł, Adam Kotarak, Wojciech Kowalski, Patryk Piotrowski, Paweł Wnuk, Zuzanna Giese, Karol Gapa, Katarzyna Michałek, Przemysław Siuda, Karolina Pukłacka i Patrycja Majewska.

Na zakończenie prowadząca uroczystość Weronika Ziarnik (IId ZSZ) życzyła wszystkim wspaniałych przygód w świecie książek i –w imieniu p. Sylwii Samul-Szustki – zaprosiła dzieci do dalszego korzystania ze skarbów szkolnej biblioteki, podkreślając, że uczniowie SPS bardzo często przychodzą do tego miejsca i czują się tu bardzo dobrze! Warto dodać, że biorą udział we wszystkich konkursach organizowanych przez szkolną bibliotekę!

To był bardzo ważny dzień dla dzieci. Uśmiechnięte buzie, oklaski i słowa „Ale było fajnie” świadczyły o tym, że dzieci cieszyły się, że przygotowano dla nich tyle atrakcji. Dzieci cieszą się , gdy mogą się przenieść w magiczny świat książek.