Tydzień umiejętności zawodowych

18 października 2019

W minionym tygodniu (14 -18.10) obchodziliśmy w naszej szkole tydzień zawodów. Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Koledzy że starszych klas przygotowali wystawki tematyczne dotyczące wykonywanych przez nich zawodów. Mogliśmy obejrzeć m.in. przedmioty potrzebne w pracy fryzjera, mechanika, sprzedawcy, montera, piekarza czy cukiernika. Uczyliśmy się nowych nazw, próbowaliśmy posługiwać się grzebieniem czy sitkiem do mąki. Gościliśmy również przedstawicieli tych zawodów w klasach. O zawodzie sprzedawcy opowiadali Paulina, Marta i Dominik z klasy 1d. W tajniki pracy strażaka wprowadził nas Miłosz, Alan oraz Oskar. Najbardziej interesujący okazał się zawód fryzjerki, kiedy to Anastazja, Eliza, Anna pokazały czym pracują i w jaki sposób. Miały okazję nawet podcinać włosy pani Basi, a Wiktoria wyszła z zajęć z pięknymi lokami .

Największą atrakcją była wizyta pana Andrzeja Kliczkowskiego, który opowiedział o swojej pasji i zapoznał uczniów z wykonywanymi przez siebie utworami. Był czas na dobrą zabawę – wszyscy chętnie tańczyli do muzyki wykonywanej przez naszego gościa. Potem nastąpił czas pytań i podpisywania płyt. Każdy kto chciał otrzymał autograf i mógł zabrać płytę z utworami do domu. Na końcu nasz gość poczęstował dzieci cukierkami.

Kolejną ciekawą osobą, która odwiedziła naszą szkołę była pani Malwina Bureta, która jest weterynarzem. Przyniosła ze sobą rudego kota o wdzięcznym imieniu Mruczek. Każdy z nas mógł go pogłaskać, posłuchać bicia jego serca, a także założyć mu opatrunek. Chętni mieli okazję przymierzyć strój weterynarza – fartuch, rękawiczki i inne akcesoria konieczne w codziennej pracy naszego gościa. Każdy uczeń otrzymał na koniec kolorowankę.