Szlachetna Paczka 2017

7 grudnia 2017

Jak co roku nasza szkoła  wzięła udział w projekcie Szlachetna Paczka. Pomagaliśmy samotnej pani z rejonu Złotów. Naszą zbiórkę  rozpoczęliśmy już w listopadzie, a do kartonów wystawionych  koło pokoju nauczycielskiego powoli zaczęło napływać coraz więcej produktów.

W czwartkowe popołudnie (7 grudnia br.)  posortowaliśmy zgromadzone towary, włożyliśmy do kartonów i owinęliśmy je. Ostatecznie zapakowaliśmy 8 paczek wraz z misiem przyniesionym przez ucznia ze Szkoły Podstawowej Specjalnej. W piątek zawieźliśmy kartony do magazynu Szlachetnej Paczki w Złotowie, skąd zawieźliśmy je do potrzebującej kobiety.

A to krótka relacja z wręczenia paczki:  Pani Genowefa była zaskoczona ilością paczek i ich wielkością. Z niedowierzaniem rozpakowywała paczki. Wraz z wolontariuszkami pomogłyśmy jej otwierać po kolei każdą z nich. Kiedy Pani Genowefa rozpakowała paczkę, w której był szlafrok , o który prosiła, na chwilę zamilkła i przyciskając paczkę do siebie,  rozpłakała się. Następnie podeszła do nas wszystkich
i kolejno  uściskała.  Wszystkie byłyśmy wzruszone i czułyśmy ciepło w sercach, kiedy widziałyśmy jak Pani Genowefa cieszy się z otrzymanych rzeczy.
Dziękujemy bardzo za zaangażowanie się w zbiórkę uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Swoim gestem pokazaliście, że „Lubicie ludzi” – jak mówi tegoroczne hasło Szlachetnej Paczki.

Katarzyna Kaczmarek