Szkolne andrzejki

30 listopada 2018

Dnia 30 listopada br. odbyła się impreza andrzejkowa zorganizowana przez uczniów klasy V, VI, VII i VIII oraz ich wychowawczynie.

Zabawę rozpoczęliśmy od zbiórki uczniów SPS w auli szkoły. Wszystkich zebranych przywitały: gość specjalny – tajemnicza Wróżka, która wypowiedziała magiczne zaklęcia „Hokus – Pokus, Abra – Kadabra, Bim –Salabim” – i jej Pomocnica  („Iskierkę przyjaźni puszczam w krąg, niech połączy i wypełni nasze serca, i powróci do mych rąk”). Kolejną częścią spotkania były wróżby andrzejkowe,  m. in. :

-„Drzewko szczęścia”, czyli co mnie czeka w przyszłości,

– tradycyjne „Lanie wosku” przez magiczne klucze oraz „Cienie woskowe”,

-„Zakręcone zawody”, czyli jaki zawód będę wykonywał w przyszłości,

-„Łódeczkowe przyjaźnie”, czyli z kim się zaprzyjaźnię,

– „Serce z imionami” – jakie imiona będą nosili moi przyjaciele.

Podczas krótkich przerw uczniowie skosztowali przygotowanych smakołyków ufundowanych przez Radę Rodziców.

Po rozmaitych wróżbach oraz poczęstunku przyszedł czas na najbardziej wyczekiwaną część tego spotkania – prawdziwą szkolną dyskotekę, która była przeplatana przebojami radiowymi oraz hitami z dziecięcych bajek. Szaleństwa nie było końca, a uczniowie nie chcieli, aby ta zabawa się skończyła. Jednogłośnie uczniowie uznali, że była to naprawdę wspaniała i udana impreza andrzejkowa.

Opiekunami imprezy były: p. Kamila Główczewska (wychowawczyni klasy V) i p. Lucyna Góra-Mrotek (wychowawczyni klasy VI, VII i VIII)

Kamila Główczewska