Światowy Dzień Zespołu Downa – dzień kolorowej skarpetki

21 marca 2020

Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Łobżenicy pomimo tej wyjątkowej sytuacji,w której się wszyscy znajdujemy  wspieramy naszych młodszych kolegów  i koleżanki ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Łobżenicy i nie tylko. Wszyscy razem na co dzień się uczymy a słowo tolerancja jest dla nas codziennością.            

 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, jest to również Światowy Dzień Zespołu Downa – święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.        
W ten wyjątkowy dzień uczniowie klasy IIa założyli skarpetki z różnych, niepasujących do siebie par na znak solidarności z osobami chorymi na zespól Dawna. Wszystkim wyjątkowym życzymy dużo zdrowia oraz wspaniałych przygód.

 Niech wasze promienne uśmiechy nigdy was nie   opuszczają!

M. Napierała