Świąteczne spotkanie z leśnymi przyjaciółmi

17 grudnia 2018

W poniedziałek przed świętami (17 grudnia br. ) gościliśmy naszego ulubionego gościa- panią Alicję Fruzińską. Powitaliśmy się serdecznym okrzykiem „Darz Bór”.

Dzieci usiadły wokół przyrodnika, by wsłuchać się w opowieści z książki: „Dentysta w paszczy krokodyla i inne historie z Doliny Bagiennej Trawy”. Opowieści mówiły o zimowym życiu w lesie, o tym,  jak zające ukradły bałwankowi marchewkowy nos. Zwierzaki z tej pięknej doliny mają typowo ludzkie cechy, więc leśniczy Piątek także bez problemu się z nimi komunikuje. Po wysłuchaniu bajek dzieci miały możliwość rozmowy o zwyczajach zwierząt, które są drapieżnikami, a także przypomnienia sobie treści, o których mówiliśmy w czasie wszystkich spotkań.

Na końcu każdy z uczniów miał możliwość złożenia osobistych życzeń pani Ali. Dzieci otrzymały czekoladę  (pani Ala jest honorowym krwiodawcą i zbiera czekolady, by je potem podarować jako szczególny prezent) oraz inne upominki. Uczniowie  również podziękowali  skromnym podarunkiem, a później wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Oczywiście umówiliśmy się również wstępnie na spotkanie w nowym roku.

Kasia Kaczmarek