Spotkanie z psimi przyjaciółmi i ich opiekunem p. Darią Białek

1 marca 2022

28 lutego w ramach dalszych spotkań z przyrodą gościliśmy w naszych progach 5 wspaniałych gości. Był Gniewko, Laguna i Graf . Oczywiście towarzyszyła im ich opiekunka – p. Daria Białek oraz p. Ala Fruzińska. Radość dzieci ze spotkania była niesamowita – każdy chciał pogłaskać czy przytulić psiego przyjaciela.

Nasz gość opowiadał nam o podstawach pracy z psem – jak do niego podchodzić, jak się zachowuje w lesie (ma obrożę ze specjalnym nadajnikiem, gdyby się zaplątał w gałęzie albo wpadł w inne tarapaty) czy o tym, że należy po nim posprzątać! Do psa, który ma żółtą wstążkę nie należy się zbliżać – jest to sygnał, że może być agresywny, albo po prostu nie lubi głaskania.

Każdy z wielką chęcią głaskał naszych przyjaciół, nawet dzieci, które podchodzą do psów z dystansem odważyły się je lekko musnąć – a to wszystko za sprawą p. Darii, która ma niesamowite doświadczenie w pracy z dziećmi i psami.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny – mamy nadzieję, że będą one częstsze – a może uda nam się też odwiedzić p. Darię? Wielką radość sprawił nam też domek dla owadów, ofiarowany przez gościa – już stoi w szkolnym ogródku. Dziękujemy też za ogromną torbę słodyczy! Darz Bór! Darz Pies!