Rekolekcje wielkopostne

14 kwietnia 2022

W dniach 04 – 06 kwietnia 2022 uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych, które zostały przygotowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy w formie on-line. Odbyły się one pod hasłem „Płyniemy z Jonaszem”.

Uczniowie przeżyli przygodę razem z prorokiem Jonaszem. Płynęli statkiem przez morze, obserwowali,  jak Jonasz spędził trzy dni we wnętrzu wieloryba po to,  aby zawrócił i udał się do miasta Niniwy,  jak tego oczekiwał od niego Bóg. Uczniowie wykonywali statek, kolorowali etapy podroży Jonasza do miasta, np. wyrzucenie ze statku do wzburzonego morza. Trudniejszym zadaniem było wypisanie na „drzewie rekolekcyjnym” swoich złych i dobrych zachowań. Prace uczniów zdobiły wielkopostną gazetkę szkolną. Uatrakcyjnieniem zajęć był także wspólny śpiew pieśni z pokazywaniem, dzięki czemu zapanowała radość.

W czasie rekolekcji uczniowie udali się do kościoła na Drogę Krzyżową, która była przygotowana przez uczniów naszej szkoły z klas LO i BSIS.

Dziękuję Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Łobżenicy za zaangażowanie się w te rekolekcje.

                                                                                              Julianna Pająk