Powiatowe Forum Wolontariatu

4 grudnia 2017

Dnia 4 grudnia br. cztery uczennice z naszego liceum uczestniczyły  w „Powiatowym Forum Wolontariatu” w Pile. Podczas tego zgromadzenia zostały rozdane wyróżnienia dla Wolontariusza Roku 2017, które z naszej szkoły otrzymały Magdalena Korpal z klasy III a i Weronika Ziarnik z klasy IId.

Wolontariuszki zostały zaproszone na scenę i  przedstawiono ich działalność w szkole. W czasie spotkania mogliśmy również wysłuchać przemówienia Starosty Pilskiego Eligiusza Komorowskiego, który jest pomysłodawcą stowarzyszenia Powiatowe Forum Wolontariatu.

W drugiej części spotkania prowadzący przedstawił nam pokrótce działania wszystkich wolontariuszy i zaprezentował,  na czym ma polegać wspólna praca na rzecz stowarzyszenia. Dowiedzieliśmy się także,  że dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pile udało się wynająć lokal, gdzie będzie się znajdować główna siedziba Stowarzyszenia Powiatowe Forum Wolontariatu.

Tego dnia obejrzeliśmy także krótkie występy muzyczne naszych kolegów z innych szkół. Poznaliśmy również wielu wspaniałych ludzi, którzy tak samo jak  my pomagają innym ludziom.

Wolontariusze z Wyrzyska wraz z opiekunem zaproponowali nam  przyłączenie się do akcji pomocy Kubie, który uległ poważnemu wypadkowi. Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w tej zbiórce!

Weronika Starszak i Magdalena Korpal