Październik w klasie pierwszej

25 października 2017

W miesiącu październiku uczniowie klasy I SPS korzystając z chwil pięknej jesiennej pogody podczas spacerów gromadzili skarby jesieni takie jak kasztany, żołędzie, szyszki, jarzębinę oraz przepiękne kolorowe liście , które podziwiać można w klasowym kąciku przyrody.

W minionym tygodniu pierwszoklasiści wzbogacali swoją wiedzę na temat ptaków hodowlanych. Wskazywali podobieństwa i różnice w ich wyglądzie oraz rozpoznawali odgłosy kaczek, kur, gęsi i indyków. Wskazywali na korzyści, jakie płyną z hodowli zwierząt w gospodarstwie domowym. Z zabawkowych zwierzątek stworzyli własne mini-gospodarstwo i omówili zasady karmienia
i  opieki nad zwierzętami domowymi.  Podczas zajęć praktycznych uczyli się nazywać potrawy z jaj. Wspólnie z wychowawcą gotowali jajka, samodzielnie je obierali i kroili. Za pomocą wrażeń smakowych, zapachowych, dotykowych i wzrokowych wskazywali różnice pomiędzy jajkiem surowym a gotowanym. Uczyli się zasad higieny i estetyki podczas przyrządzania posiłków i przede wszystkim zasad bezpieczeństwa podczas obsługi urządzeń elektrycznych. Zajęcia te sprawiły uczniom wiele radości.

I.Modrak – wychowawca kl. I