Odwiedziny w gospodarstwie

14 kwietnia 2022

Wyjątkowo i w przemiłej atmosferze spędziliśmy ostatni dzień zajęć przed przerwą świąteczną, a to wszystko za sprawą wizyty u Państwa Fąsów w Walentynowie.

Podczas realizacji zajęć rozwijających komunikowanie się, uczniowie wspomnieli, że bardzo chcieliby posłuchać o wiosennych pracach wykonywanych przez rolników. Zatem dowiedzieliśmy się tego w najlepszy możliwy sposób, czyli odwiedzając gospodarzy. Z zaangażowaniem opowiedzieli nam o zadaniach, jakie wykonywali do tej pory na roli.

Punktem spotkania, na który najbardziej czekali uczniowie, był oczywiście czas oglądania sprzętu rolniczego. Siedzenie za kierownicą Massey`a Fergusona i słuchanie o możliwościach i technicznych udoskonaleniach  tego sprzętu, wzbudziło zachwyt wśród uczestników wyjazdu. Zobaczyliśmy także zwierzęta hodowane przez gospodarzy, a wspaniała zgraja kotów i psów nie opuszczała nas ani na krok. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i zabawami na świeżym powietrzu.

 

Rodzinie Państwa Fąsów z Walentynowa składamy serdeczne podziękowania za otwartość, życzliwość i moc wrażeń dla naszych dzieci. Uczniowie wracali w szkolne mury z uśmiechem na ustach i pytaniem: „Czy możemy jeszcze kiedyś tu przyjechać?” .

Weronika Działoszyńska