Nowe wyzwania

27 kwietnia 2020

Za nami kolejny tydzień zdalnego nauczania, tym razem już szósty. Powoli przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości. Wcześniej nikt by nawet nie pomyślał, że zdalna edukacja w szkole specjalnej może się udać. A jednak…

Każdy tydzień przynosi dla naszych uczniów nowe wyzwania. Ostatnio młodsze dzieci poznawały wiosenne warzywa i narzędzia ogrodnicze. Odkryły, że motyka, to nie motyl, choć słowa brzmią podobnie. Dowiadywały się także na czym polegają wiosenne porządki w ogrodzie oraz zakładały własną hodowlę.

Klasa IV poznawała instrumenty muzyczne- każdy miał możliwość nazwania instrumentów perkusyjnych, strunowych czy dętych oraz zrobienia własnego przedmiotu do muzykowania. Uczniowie pogłębiali również wiedzę dotyczącą ochrony przyrody, poznawali zwierzęta i rośliny chronione oraz uczyli się segregować śmieci.

Starsi uczniowie zapoznawali się z informacjami dotyczącymi Unii Europejskiej, jej waluty, hymnu oraz państw członkowskich. Przypominali sobie wiadomości o sąsiadach Polski, rozwiązywali różne zadania matematyczne i  ćwiczyli wiosenne kodowanie.

Wszyscy uczniowie brali udział w obchodach Dnia Ziemi, a niektórzy wykonali piękne prace konkursowe.

 Dziękujemy dzieciom i rodzicom za współpracę, chociaż wszyscy chcielibyśmy już wrócić do szkoły, mając na uwadze nasze wspólne dobro i zdrowie zostajemy w domu i widzimy się tylko przez połączenia internetowe albo słyszymy swój głos w telefonie.  Miejmy nadzieję, że już niedługo 🙂

Do zobaczenia!

Terapeuci SPS