Nasza pierwsza wycieczka autokarowa

21 października 2019

21 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę autokarową do Powiatowej Komendy Policji w Nakle nad Notecią. Spotkanie poprowadził sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy.

Nasz spotkanie rozpoczęto od  spotkania z  przewodnikiem policyjnego psa, które dostarczyło dzieciom sporo wrażeń, ale i sprawiło wiele radości na ich twarzach.    Funkcjonariusz opowiedział uczniom na czym polega praca przewodnika oraz jak wygląda bezpieczna pozycja, podczas gdy zaatakuje nas groźne zwierzę. Poza tym zaprezentowano nam jak pies reaguje na różnorodne komendy przewodnika.

Po zajęciach z przewodnikiem psa,  pan Policjant zaprowadził nas do tzw.: Niebieskiego Pokoju, w którym odbywają się czynności z  udziałem  dzieci. Obejrzeliśmy wyposażenie pomieszczenia, w  którym znajdowało się wiele interesujących gier i zabawek. Opowiedziano nam również jak funkcjonuje to miejsce.

Kolejną częścią spotkania była pogadanka oraz zajęcia praktyczne, podczas których omówiono podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie poruszania się po drogach.  Następnie uczniowie w  sposób praktyczny mogli przećwiczyć zasady na miasteczku ruchu drogowego. Pan Policjant omówił również  szeroko pojęte bezpieczeństwo zachowania się w szkole , wobec innych osób oraz jaką  rolę  pełnią różnego rodzaju elementy odblaskowe.

Podczas spotkania dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami oraz zadawaliśmy mnóstwo pytań, na które pan Policjant chętnie odpowiadał.  Na zakończenie otrzymaliśmy kolorowanki związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Natomiast Robert Antosik wraz z koordynatorem wycieczki p. Kamilą Główczewską wręczyli podziękowanie dla p. Policjantów za tak serdeczne przyjęcie nas w swojej Komendzie.

Wycieczka okazała się wspaniałą przygodą, na którą jeszcze nie raz chętnie się wybierzemy.

Nauczyciele SPS