Moja Krajna – moja MAŁA OJCZYZNA

8 grudnia 2020

Na konkurs plastyczny „Moja Krajna – moja MAŁA OJCZYZNA” zorganizowany przez Gminny Dom Kultury w Miasteczku Krajeńskiem wpłynęło 75 prac z terenu Krajny. Swoje artystyczne przemyślenia na temat naszego regionu nadesłały przedszkolaki i uczniowie z takich miejscowości jak Lotyń, Łobżenica, Złotów, Lipka, Stawnica, Kleszczyna i oczywiście Miasteczko Krajeńskie.

Jury w składzie: Teresa Krawiec – dyrektor Przedszkola Publicznego w Miasteczku Krajeńskim, Bernadeta Kulińska – dyrektor Biblioteki Publicznej w Miasteczku Krajeńskim oraz Marta Konek – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Miasteczku Krajeńskim wybrało laureatów konkursu w czterech kategoriach.

Wśród laureatów znaleźli się także młodzi mieszkańcy gminy Łobżenica. Drugie miejsce w kategorii uczniów szkół średnich zajął Dawid Wachowiak z Zespołu Placówek Wychowawczych w Łobżenicy. Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali również Karol Sak, Kacper Wijas i Mateusz Czajkowski.  Nagroda specjalna trafiła do uczniów ze Szkoły Specjalnej w Łobżenicy.