Misja Papua Nowa Gwinea

18 kwietnia 2018

Na świecie jest wiele takich miejsc,  gdzie ludzie nie mają dostępu do bieżącej wody, światła czy innych rzeczy, które my mamy na co dzień. Pomimo tego wielu z nich chce się uczyć i spotykają się nawet siedząc na piasku pod drzewami. Nie mają zeszytów, długopisów czy książek, a jednak chcą zdobywać wiedzę i umiejętności. Jednym z takich miejsc jest Papua Nowa Gwinea – dlaczego akurat tam? W tym państwie znajduje się  placówka Misjonarzy Świętej Rodziny, którzy są naszymi przyjaciółmi – wielokrotnie pomagamy im w pracach, a także gościmy w naszej szkole.
W połowie marca ogłosiliśmy w naszej szkole zbiórkę przyborów szkolnych dla mieszkających tam dzieci. Bardzo mocno zaangażowali się  w akcję zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej wraz z rodzicami, starsi uczniowie kl. II i III, a także nauczyciele. Udało się zebrać aż 10 kg. Pojawiło się 9 opakowań różnych kredek, 20 zeszytów, 29 długopisów.
W kartonie znalazły się również bloki, wycinanki, farby, ołówki, temperówki, modelina, pisaki, a nawet fartuszek do malowania! I to jeszcze nie wszystko, bo długo można by wymieniać.

Cała społeczność szkolna wykazała się wielkim sercem. Teraz wszystko zostanie spakowane i wysłane na misje. Paczka będzie szła długo – nawet do 2 miesięcy, ale na pewno dostaniemy informację,  jak dzieciaki zareagowały na nasz prezent.