Międzynarodowy Dzień Kropki

17 września 2018

Dnia 17 września 2018r. w SPS obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Najpierw wszystkie dzieci pod opieką dorosłych zebrały się w klasie pani Katarzyny Kaczmarek i  obejrzały filmik o dziewczynce, która nie wierzyła w siebie do czasu aż jej praca (kropka) została oprawiona w ramkę i powieszona w klasie.

Potem przeszliśmy do biblioteki. Pani Patrycja Piszczek (logopeda) odczytała pięknie dzieciom wierszyk Hanny Niewiadomskiej o kropce. Następnie uczniowie wybrali sobie książeczki i szukali w nich kropek. Natomiast pani Weronika Działoszyńska (logopeda) przygotowała ciekawy zestaw ćwiczeń logopedycznych, których motywem przewodnim była oczywiście kropka.

Na zakończenie zajęć wszyscy „zamienili się” w artystów –odbyło się malowanie kropek w ramkach. Przepiękne prace zostały powieszone w bibliotece, by mogła podziwiać je cała społeczność szkoły,  także rodzice, którzy przychodzą po dzieci. Na koniec wszyscy otrzymali piankowe naklejki z motywem przewodnim –kropką.

Międzynarodowy Dzień Kropki wprawił wszystkich w radosny nastrój i stał się okazją do rozmów na temat pasji uczniów, ich talentów. Warto dodać, że w naszej szkole wszyscy nauczyciele dbają o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży. Nie zapominamy, że każdy jest inny, ale każdy ma swój talent i to właśnie jest piękne.

Maria Mitek