MARZANNO, MARZANNO TY ZIMOWA PANNO!

22 marca 2022

Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej Specjalnej uczestniczyli w gminnym Konkursie na Najładniejszą Marzannę, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy.

Celem konkursu było m.in. przybliżenie tradycji pożegnania zimy, zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją ludową, rozbudzenie wyobraźni i twórczej aktywności wśród dzieci, zaprezentowanie swoich talentów artystycznych. Prace mogły być wykonane w dowolnej technice, z różnego rodzaju materiałów naturalnych, takich, jak słoma, siano, tkaniny, wstążki itp. Uczestnikami konkursu były grupy przedszkolne i dzieci z klas I-III Szkół Podstawowych gminy Łobżenica.

Naszą szkołę reprezentowała klasa II Bs, której wychowawcą jest p. Patrycja Piszczek oraz II As/III As, której wychowawcą jest p. Alicja Wenda. Wszystkie maluchy mocno się napracowały. Starały się sprostać wyzwaniu i zrobić piękne Marzanny, które miały mieć ok. 1,30 m wysokości, czyli prawie tyle, co niejednokrotnie oni sami. Papierowe kwiaty fruwały, słoma była wszędzie a maluchy… świetnie się bawiły 🙂

Po południu dotarły do nas miłe wieści. Okazało się, że nasi uczniowie z klasy II Bs (Karolina Nowaczyk, Wojciech Sell, Paweł Wojciechowski) zdobyli I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych w gminnym Konkursie na Najładniejszą Marzannę.

Brawo, nasze maluchy! Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!