Magiczny list, który pomaga dzieciom

21 grudnia 2018

Do uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej, nadeszła niecodzienna przesyłka. Gwiazdor napisał do nich list!!!

Uczniowie byli mile zaskoczeni. Gwiazdor o nich pamiętał i wiedział o wszystkim. Wie, że lubią się razem bawić, że mają nowych kolegów w szkole, że nadal najbardziej uwielbiają jeść lody. A przede wszystkim, wiedział, kto musi się jeszcze bardziej postarać w przyszłym roku.

Gwiazdor napisał też kilka słów o sobie. Pisał, że Elfy nadal mu pomagają, że nie dałby sobie bez nich rady. Siedziały i pakowały świąteczne prezenty, a przez ostatnie dni malowały wzory na pudełkach. Na świąteczne prezenty potrzeba tyle wstążek, że można by obwiązać nimi Ziemię, aż 3 razy. Wiedzieliście o tym?

List jest magiczny pod wieloma względami. Sprawił dzieciom radość, podtrzymuje ich wiarę w Gwiazdora, w to, że wszystko, o czym marzą może się spełnić i… Pomaga innym dzieciom!!!

Pomaga, ponieważ powstał z pomocą Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Z minimalnego kosztu jednego zakupionego listu można odebrać, aż osiem Telefonów Zaufania dla Dzieci
i Młodzieży. Fundacja jest polską organizacją typu non-profit, zajmującą się problemem przemocy wobec dzieci. W ciągu ostatnich 10 lat działania telefonu, odebrali ponad milion połączeń od dzieci, które potrzebują pomocy, a przecież jest ich znacznie więcej… Bo maluch z łóżeczka nie zadzwoni, przedszkolaki, które nie serfują po Internecie, żeby znaleźć numer, także nie.

Fundacja organizuje, również kampanie społeczne na temat różnych aspektów krzywdzenia dzieci, zwiększając w ten sposób świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń i umiejętności odpowiedniego reagowania na przemoc. Możemy pomóc w każdej chwili przekazując datek na konto Fundacji.

Podobno ofiarowane dobro, wraca do Nas z podwójną siłą… Może warto to sprawdzić 😉

Sprawdziłam… i rzeczywiście działa. Za pośredniczenie między Gwiazdorem z Fundacji a dziećmi, otrzymałam już dobro z powrotem 🙂

Tekst i zdjęcia: Patrycja Piszczek