Licealne konkursy dla uczniów gimnazjum

6 kwietnia 2018

Dnia 06 kwietnia 2018r. w ramach Drzwi Otwartych zorganizowano w naszej szkole dwa konkursy dla uczniów ościennych gimnazjów. Na zaproszenie dyrektora szkoły odpowiedziały: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
w Osieku nad Notecią, Publiczna Szkoła Podstawowa w Krajence.

W pierwszym konkursie matematycznym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy gimnazjaliści przez 60 minut rozwiązywali 30 zadań w czteroosobowych zespołach. Po dogrywce pomiędzy drużynami z Osieka nad Notecią, Wyrzyska, Krajenki i Łobżenicy zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku., II miejsce – Szkoła Podstawowa z Krajenki,  a III miejsce – Szkoła Podstawowa w Łobżenicy.

Równocześnie w auli szkoły odbywał się Konkurs Pięknego Czytania Prozy i Poezji Obcojęzycznej o Puchar Burmistrza Łobżenicy. Rywalizowało 15 gimnazjalistów, których oceniało jury w składzie: p. Patrycja Marczykowska– nauczyciel języka angielskiego, p. Gabriela Kwiatkowska – nauczyciel języka niemieckiego, p. Izabela Modrak – nauczyciel języka niemieckiego, p. Jacek Dominowski – nauczyciel języka angielskiego. Nie obyło się bez dogrywki. Ostatecznie zwyciężyła Wiktoria Ciszewska ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią, II miejsce zdobył – Marcin Spychalski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krajence, III miejsce zajęła Dominika Bilicka ze Szkoły Podstawowej w Łobżenicy. Wyróżnienia w konkursie otrzymali Julia Mocek (SP Wyrzysk), Olga Kwiatkowska (SP Łobżenica) i Monika Maniak (SP Krajenka).

Nagrody w konkursie wręczył fundator p. Piotr Łosoś – Burmistrz Łobżenicy.

Konkurs matematyczny i językowy odbyły się drugi raz w naszej szkole. Wiele wrażeń, nauka poprzez zabawę, wspaniała atmosfera, wysoki poziom i zdolna młodzież, która nie obawia się żadnych wyzwań – tak można podsumować oba konkursy. Zapraszamy za rok !

Mariola Nosek