Kwiecień Światowym Miesiącem Autyzmu

16 kwietnia 2024
 
Symboliczny Niebieski marsz to jedna z części konkursowej Niebieskich Igrzysk.
 
Dzisiaj maszerowaliśmy ulicami miasta, aby jak najwięcej osób  dowiedziało się, czym jest autyzm. Uczniowie z nauczycielami rozdawali mieszkańcom ulotki dotyczące informacji na temat autyzmu oraz szkolnego kiermaszu. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia z wykorzystaniem fotoramki, które będą przypominały nam o kwietniowych obchodach.
 
Każdego dnia nasz zespół specjalistów stara się być z naszymi uczniami, współdziałać, odkrywać i wchodzić w Ich świat. Obserwujemy i uczymy się jakie mają potrzeby. Cieszą nas  sukcesy, ale i smucą porażki. To nasi uczniowie  mobilizują nas i zwiększają nasze siły do działania. 
Cytując słowa piosenki  „Los przysłał Ciebie, jak Cud Niespodziankę i dobro ukradkiem gdzieś ukrył na dnie. Lada dzień, w końcu poznam Cię. Widzieć chcę w Tobie blask.”  
 Każdy specjalista tworzy wyjątkową więź  i relacje ze swoim uczniem, które później owocują  i przekładają się na współpracę. Jak dobrze, że jesteście!
 
„Każda osoba z autyzmem jest wyjątkowa. Choć są pewne wspólne zachowania, różnorodność jest uderzająca. Fakt, że dzieci które mają taką samą diagnozę, mogą być tak różne sugeruje, że taki wzorzec rozwoju ma zapewne złożone przyczyny i będzie stawiał różne wyzwania.”
Temple Grandin, Autyzm. Przewodnik. 9 postaw wspierających rozwój dzieci w spektrum
 
K. Główczewska