KONKURS WIEDZY Z MATEMATYKI I FIZYKI O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOBŻENICY

25 lutego 2016

W dniu 25.02.2016 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki
w Łobżenicy po  raz pierwszy został przeprowadzony konkurs wiedzy z matematyki i fizyki w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum. Główną nagrodą w konkursie był Puchar Dyrektora ZSP im. T. Kościuszki w Łobżenicy oraz dyplomy za udział w zmaganiach. Z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II z Łobżenicy zgłosiło się pięć drużyn, z każdej klasy trzeciej. Liceum reprezentowały cztery zespoły. Uczniowie w ciągu 60 minut musieli rozwiązać 30 zadań z zakresu matematyki i fizyki. Pracowali w zespołach pięcioosobowych, w skład których weszli najlepsi matematycy i fizycy z łobżenickiego gimnazjum i liceum.
Dla  wszystkich uczestników konkursu została przygotowana słodka niespodzianka.

Komisja w składzie : Mariola Nosek i Justyna Stuba  sprawdziła wszystkie karty odpowiedzi i wytypowała zwycięzców.

I miejsce w kategorii gimnazjum zdobyła drużyna klasy III c w składzie: Aleksandra Łosoś, Katarzyna Kozłowska, Szymon Kowalski, Adrian Różyński, Eryk Włazik.

I miejsce w kategorii liceum zdobyła drużyna klasy III b w składzie: Marta Ryś, Karolina Karolak, Hanna Stęposz, Sylwia Marcinkowska, Arkadiusz Hoppe.

Puchary w obu kategoriach wręczyła  Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki – Pani Lucyna Góra- Mrotek.

Wszystkim drużynom należą się słowa uznania za bardzo wysoki poziom, jaki zaprezentowały podczas zawodów.