KONKURS O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOBŻENICY Z FIZYKI I MATEMATYKI DLA GIMNAZJALISTÓW ROZSTRZYGNIĘTY

28 lutego 2017

Dnia 28 lutego 2017r po raz pierwszy w łobżenickim liceum odbył się konkurs z matematyki i fizyki dla gimnazjalistów. Do zawodów zgłosiło się 45 uczestników, którzy w pięcioosobowych zespołach rozwiązywali testy zadań z przedmiotów ścisłych.

W auli szkoły przez 60 minut zmagały się z zadaniami następujące drużyny z gimnazjum z Wyrzyska, Wysokiej, Osieka n/Not, Krajenki i Łobżenicy. Poziom zadań obejmował dwie kategorie: klasy I i II oraz klasy III. Każda z drużyn mogła zdobyć maksymalnie 30 punktów.

Puchar Dyrektora ZSP im. T. Kościuszki w Łobżenicy był jeden.

Trafił do Gimnazjum im. dr. Władysława Brzezińskiego. Zwycięski zespół uzyskał 93,3%  możliwych punktów. Skład drużyny : Weronika Michalska, Aleksandra Zdybał, Wiktoria Bannach, Stanisław Ciechanowski, Zuzanna Gronowska. Gratulacje dla uczniów i  opiekuna Pani Katarzyny Daszkiewicz.

Test z matematyki bezbłędnie rozwiązała natomiast drużyna z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie z Wyrzyska w składzie: Artur Osesek, Agata Kędzior, Jakub Chrząstek, Oliwia Kubacka, Natalia Senska, która zdobyła II miejsce. Gratulacje dla uczniów i opiekuna Pana Marka Nowickiego.

Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią w składzie Jakub Wachowiak, Agata Kamińska, Paulina Lewandowska, Emilia Zabel, Maciej Koniec. Gratulacje dla uczniów i opiekuna.

W czasie sprawdzania prac przez Komisję  licealiści przygotowali dla gimnazjalistów różne gry karciane i planszowe. Wspólnie grali i dyskutowali w przyjaznej atmosferze.

Komisja konkursowa w składzie : Mariola Nosek, Lucyna Góra-Mrotek, Katarzyna Kaczmarek podsumowała: poziom wiedzy gimnazjalistów z matematyki i fizyki był bardzo wysoki i miło było patrzeć na młodych ludzi, którzy z ogromną pasją i zaangażowaniem zmagali się z obiema dziedzinami nauki. Gratulacje dla wszystkich gimnazjalistów.

Zapraszamy za rok.

Mariola Nosek