Koncert walentynkowy w łobżenickim liceum

18 lutego 2019

To, co mam (…)
To radość najpiękniejszych lat

Dnia 18.02.2019r. w Zespole Szkół w Łobżenicy odbył się (już po raz trzeci) koncert walentynkowy „Z miłości do liceum”.  Pani Dyrektor bardzo serdecznie przywitała wszystkich i powiedziała: „Można śmiało powiedzieć, że koncert „Z miłości do Liceum” wpisał się już w tradycję naszej lokalnej społeczności. Ma bowiem grono swoich wielbicieli i wielbicielek”. Dodała także, że tegoroczny koncert ma swoje szczególne znaczenie, bowiem poprzedza uroczystości związane z 70-leciem naszego liceum, które odbędą się  24 maja br.

Następnie p. Mariola Nosek oddała głos artystom i przenieśliśmy się w świat muzyki.  Piosenki  (przede wszystkim o tematyce miłosnej) zaśpiewały uczennice naszej szkoły-Jagoda Stuba ,  Nikola Michalska   oraz absolwentki naszego liceum: p. Patrycja Korpal, p.Marta Jóźwiak, p. Natalia Konitzer – Podgórska, p. Aleksandra Konitzer, p. Hanna Jagodzińska i p. Urszula Belka. Mieliśmy także okazję usłyszeć śpiew w wykonaniu p. Krzysztofa Oczkowskiego  ( w duecie z p. Patrycją Korpal ) oraz grę na akordeonie p. Krzysztofa Kotaraka (absolwenta naszego LO).

Wiele tekstów, jakie usłyszeliśmy, to znane polskie (i nie tylko)  przeboje. Koncert upłynął w radosnej atmosferze. Teksty piosenek i granych melodii przypominały  o szczęśliwych stronach naszego życia, ale także o tym, że szybko przemija czas  („Nic nie może przecież wiecznie trwać”) i tylko od nas samych zależy, ile dobrego weźmiemy z życia i ile dobrego damy z siebie.

Konferansjerzy p. Mariola Nosek i p. Szymon Chwaliszewski  na zakończenie podziękowali wspaniałym artystom i wspaniałej publiczności, a także przypomnieli ponownie, że  najbliższą okazją do wspólnego świętowania będą uroczystości związane z 70-leciem istnienia liceum. Warto z nami być 24 maja br. , bowiem (jak słyszeliśmy na koncercie) :

To, co mam (…)
To serce, które jeszcze na wszystko stać
To, co mam (…)
To młodość, której nie potrafię kryć…

Maria Mitek